Back to top

MAMA Global Healing

Experience & Community

MAMA  to platforma / inicjatywa założona przez Martę Stoces w 2018 roku promująca podnoszenie świadomości, miłość, pokój i harmonię z naturą – healing całego systemu, i przywracanie równowagi męskiej i żeńskiej energii. Negocjując z formułą plenerowego wydarzenia/festiwalu jest próbą stworzenia kompleksowego holistycznego środowiska sprzyjającego samorozwojowi i zasileniu. Działa trochę jak autonomiczna strefa tymczasowa, bezkompromisowo i eklektycznie łącząc tematy tabboo, wątki paraterapeutczne, coachingowe, duchowe, artystyczne, ezoteryczne, parentingowe, ekologiczne i wellnessowe – wg intuicyjnej koncepcji i wyczucia tego, co w kolektywnym polu najbardziej żywe. Poza wydarzeniem fizycznym jest kanałem nadawania (Ig / blog) i siecią osób o odobnej wrażliwości i podejściu do świata. MAMA łączy wspierających specjalistów i specjalistki z poszukującymi i ze sobą nawzajem.

MAMA Gathering powstał w 2018 r jako pierwszy ( i jedyny:)) w Polsce plenerowy festiwal  dedykowany głównie Kobietom, ale otwarty dla wszystkich : przestrzeń rozwoju, relaksu, uzdrawiania i zasilania. Wyjątkowe wydarzenie, łączące elementy specjalistycznej konferencji ze sprzyjającą budowaniu społeczności atmosferą wakacyjnego festiwalu o bogatym harmonogramie zajęć grupowych, atrakcji artystycznych oraz sesji indywidualnych.

Już kolejna edycja pokazała, że wydarzenie skupiające osoby szukające nowych dróg nie może być ograniczone tylko do kobiet. Dział PAPAzone pokazał ogromne zapotrzebowanie i chęć otwarcia się na pracę rozwojową wśród mężczyzn (nie tylko ojców).

W 2022 roku MAMA wróciła po 2 letniej przerwie jako wydarzenie dla wszystkich, pod nową nazwą MAMA GLOBAL HEALING mocno kierującą główną nić tematyczną w stronę „healingu” – pracy paraterapeutycznej i samorozwojowej, uwzględniającej pracę z traumą i kolektywnymi schematami. Global nawiązuje do sieci podobnych inicjatyw kiełkujących dookoła świata w ruchu chęci tworzenia nowych narracji i uwalniania się od toksycznych wzorców. Old ways won’t open new doors! Szukamy, nie mamy rozwiązań, ale chcemy inaczej!

Standardowo hitem MAMY, jako wydarzenia wakacyjnego, jest profesjonalna opieka nad maluchami umożliwiająca pełną partycypację młodym rodzicom – zwłaszcza mamom. Na większość zajęć można wejść z bobasem, co jest ogromnym krokiem w stronę przeciwdziałania wykluczeniom opiekunów niemowlaków i maluchów.

Marta jako założycielka, inicjatorka i producentka całości odpowiada za program, koncepcję i ideę kolejnych edycji, oraz życie projektu „pomiędzy” wydarzeniami. Prowadzi także bieżącą narrację social mediów MAMY i buduje ich kontent.

Tkanie MAMY jako wydarzenia trwa około 9 miesięcy i jest każdorazowo rozbudowanym procesem włączającym kolejne osoby i ich potencjały w twórczy proces kreacji i przygotowywania ekosystemu w którym spędzamy wspólnie kilka dni czerpiąc od siebie nawzajem.

W 2022 roku po raz pierwszy, jako jedyny festiwal w Polsce, w MAMIE można było uczestniczyć w oparciu o ekonomię daru. Mocnym tematem jest równowaga budowania samofinansującej się platformy i maksymalne znoszenie finansowej blokady w partycypacji, w duchu – if it’s not accessible it’s not revolutionary!*

 

MAMA to pokojowa rewolucja, edukacyjna praca u podstaw i pole siania ziarenek, z długim okresem dojrzewania. Bawiąc uczyć – ucząc bawić to najlepsza forma dla podsuwania nowych koncepcji i narzędzi pracy ze sobą z myślą o budowaniu lepszego świata. Wokół siebie, w relacjach i podejmowanych działaniach.

MAMA TO SIEĆ NIEZWYKŁYCH OSÓB – gości programu. Są wśród nich
specjalistki, terapeutki, coachinie, joginki, psycholożki, artystki, kobiety mocy … i holistyczni mężczyźni – nie tylko ojcowie.

TEAM MAMA 2019 – to ponad 80 osób!

Ściągnij MAMAzin for PEACE – pdf z programem 2019
pobierz
Zobacz program i prowadzących pierwszej edycji 2018
pobierz

MAMA Gathering – działy